Kwiecień 2008 r. – Wizyta przedstawicieli organizacji partnerskich z Mołdowy, Rosji i Ukrainy w Polsce

Email Drukuj PDF

Tygodniowa wizyta studyjna i warsztaty metodyczne w Polsce dla przedstawicieli organizacji partnerskich z Mołdowy, Rosji, Ukrainy w ramach projektu "Centra Przedsiębiorczości - przeciw bezrobociu".

Podczas trzech dni goście spotkali się z przedstawicielami 10 podmiotów zajmujących się problematyką rynku pracy, wsparciem dla biznesu, rozwojem przedsiębiorczości, ekonomią społeczną w Świętochłowicach, Chorzowie, Rudzie Śląskiej i Katowicach. 
W wizycie uczestniczyli przedstawiciele organizacji pozarządowych i administracji lokalnej z państw partnerów. Poznane formy działań, inspiracje i przemyślenia a także wypracowane podczas zajęć warsztatowych rozwiązania znajdą odzwierciedlenie w zakładanych w swoich środowiskach działania Centrach Przedsiębiorczości. Ich oferta będzie skierowana głównie do młodzieży szkolnej i studentów, ale również do osób pragnących podnieść swoje kwalifikacje czy prowadzić działalność gospodarczą. Instytucjonalnymi partnerami projektu w Polsce są: Centrum Edukacji Lokalnej w Świętochłowicach oraz Fundacja Rozwoju Świętochłowic. 
Projekt realizowany był ze środków otrzymanych od Fundacji im. Stefana Batorego oraz National Endowment for Democracy.

 

Zagranica