Październik 2009 r. - Ukraina

Email Drukuj PDF

W dniach 18-24 października br. w woj. śląskim gościła 11-osobowa delegacja Ministerstwa Przemysłu Węglowego Ukrainy. Wizyta realizowana była w ramach Study Tours to Poland – Profesjonaliści, programu finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Organizatorami przedsięwzięcia były: Fundacja Rozwoju Świętochłowic, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego oraz Ministerstwo Gospodarki RP.

Tematem przewodnim była problematyka systemu ochrony i bezpieczeństwa pracy w polskich kopalniach.

W ramach wizyty obserwowano kontrolowany wybuch metanu oraz pokaz gaszenia pożaru wywołanego jego wybuchem, pokaz wybuchu pyłu węglowego. Nastąpił również zjazd na ścianę na poziomie 720 metrów w KWK Staszic.

Celem tej wizyty było także nawiązanie współpracy między polskimi i ukraińskimi kopalniami oraz instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo w kopalniach. Pokłosiem wizyty w naszym regionie, jest zaproszenie na Ukrainę w ramach rewizyty przygotowywane przez Ministerstwo Przemysłu Węglowego dla osób, z którymi się spotykano w Polsce.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim instytucjom, które przyjęły naszych gości i zorganizowały dla nich interesujące spotkania. W szczególności, podziękowania kierujemy do władz i współpracowników Głównego Instytutu Górnictwa, Katowickiego Holdingu Węglowego, Kopalni Węgla Kamiennego „Staszic”, Kopalni Doświadczalnej „Barbara”.

altalt

 

Zagranica