Luty 2011 r. - Białoruś, Mołdawia, Rosja, Ukraina

Email Drukuj PDF

Na zaproszenie Fundacji Rozwoju Świętochłowic w woj. śląskim gościła delegacja studentów - liderów z 4 krajów. Wizyta studyjna organizowana była w ramach programu Study Tours to Poland II - Liderzy koordynowanym w Polsce przez Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, a współfinansowanym przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Celem wizyty studyjnej jest zapoznanie się z różnymi formami aktywności, lokalnymi inicjatywami społecznymi oraz zagadnieniom dotyczącym dziennikarstwa i funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Podczas tygodniowej wizyty na Śląsku, goście odbyli cykl spotkań w Świętochłowicach, Gliwicach, Zabrzu, Chorzowie, Katowicach oraz wzięli udział w warsztatach dziennikarskich i liderskich, prowadzonych przez trenerów Fundacji Rozwoju Świętochłowic. Cały swój pobyt w Polsce nasi goście podsumowali w bardzo ciepłych słowach skierowanych pod adresem organizatora. Podkreślano profesjonalizm w działaniu i bardzo dobrze przygotowany program wizyty oraz ogromne zaangażowanie wolontariuszy i współpracowników Fundacji, którzy towarzyszyli im każdego dnia. Dla polskich studentów spotkanie z rówieśnikami z innych krajów, było doskonałą okazją do poznania ich kultury, zwyczajów oraz wymianą doświadczeń i opinii na najróżniejsze tematy.


 

Zagranica