Nowi obywatele, nowe możliwości, nowe media

Email Drukuj PDF


Projekt "Nowi obywatele, nowe możliwości, nowe media" miał na celu stworzenie z młodych osób aktywnie korzystających z mediów społecznościowych grupy dziennikarzy obywatelskich. Przedsięwzięcie realizowane było przez Fundację Rozwoju Świętochłowic  we współpracy z partnerem azerbejdżańskim  w ramach programu Wsparcie Demokracji prowadzonego przez Fundację Solidarności Międzynarodowej.

W ramach projektu, który realizowany był od 1.06 do 30.11.2014 roku odbyły się warsztaty dziennikarskie prowadzone w Azerbejdżanie przez polskich trenerów oraz ogłoszono konkursy na najlepsze prace z zakresu dziennikarstwa obywatelskiego publikowane na specjalnie utworzonym profilu na FB. W ciągu 3 miesięcy powstało ponad 450 materiałów dziennikarskich, które dotarły do ponad 50 tys. użytkowników mediów społecznościowych.

Zwieńczeniem projektu była wizyta studyjna w Polsce dla dwóch najlepszych dziennikarzy, którzy podczas 10-dniowego pobytu w naszym kraju stworzyli fotokast edukacyjny w j. azerbejdżańskim, którego tematem przewodnim było pokazanie inicjatyw promujących społeczeństwo obywatelskie w naszym Regionie. Fotokast, w ciągu pierwszych dwóch tygodni obejrzało ponad 50 tys. osób (głównie w Azerbejdżanie i Gruzji). Można go obejrzeć m.in. tu: https://www.youtube.com/watch?v=yeaxWuEJX1k