TOP Stypendyści w akcji

Email Drukuj PDF


Trwa realizacja III edycji programu stypendialnego TOP-Talenty, Odkrycia, Pomysły 2013/2014. Bierze w niej udział 17 stypendystów (4 osoby z gimnazjum i 13 osób ze szkół ponadgimnazjalnych). Do 31 stycznia, stypendyści składali sprawozdania ze swej aktywności społecznej w I półroczu w ramach TOP-Programu, w których przedstawiali efekty działalności zakładane w swoich konspektach. W styczniu odbyło się także szkolenie dla stypendystów oraz rozpoczęło się szereg ciekawych wydarzeń z ich udziałem.

Szkolenie "TEATR IMPROWIZACJI"

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się przede wszystkim szkolenie "Teatr Improwizacji" prowadzone dla stypendystów i wolontariuszy FRŚ przez Agatę Brzóskę ze Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Rozwiń Skrzydła. Teatr Improwizacji to jedna z najszybciej rozwijających się metod twórczych w ostatnim czasie. Wykorzystuje ona naturalną umiejętność człowieka do wchodzenia w role. Skutecznie wykorzystywana w wielu sferach życia gdzie potrzebna jest szybkość, wyobraźnia bądź koncentracja. Uczy spontaniczności, szybkiej reakcji na zdarzenia, łatwego nawiązywania relacji, poprawia humor i rozjaśnia umysł.

W trakcie spotkania uczestnicy
po krótkim wprowadzeniu czym jest Teatr Improwizacji i jakie jest jego pochodzenie zapoznali się z metodami improwizacji, budowaniem roli, pracą na platformie,wyrażaniem emocji, ruchem scenicznym. Było wiele radosnych improwizacji i śmiechu, a uczestnicy bardzo ciepło przyjęli tę nową dla nich metodę pracy warsztatowej.

ZAANGAŻOWANIE STYPENDYSTÓW

Obecnie, nasi stypendyści są zaangażowani w wiele różnych inicjatyw i działań w Świętochłowicach. Np. w siedzibie Fundacji Rozwoju Świętochłowic, szereg działań prowadzonych jest przez Stypendystów dla Seniorów. Prowadzone są indywidualne konsultacje komputerowe, zajęcia językowe (angielski, niemiecki, rosyjski) oraz zajęcia ze strategicznych gier planszowych. Szczegóły dot. ww zajęć niebawem na naszej stronie internetowej.