Dziennikarze w sprawie przemocy

Email Drukuj PDF


21 czerwca wręczono nagrody w konkursie na materiały dziennikarskie poświęcone przemocy domowej. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Dziennikarz-obywatel przeciwko przemocy domowej”, prowadzonego przez Fundację Rozwoju Świętochłowic i Stowarzyszenie Młodych Liderów Azerbejdżanu, a sfinansowanego w ramach Programu Przemiany w Regionie - RITA.

1 miejsce zajęła reklama społeczna "Не лишайте детей права на счастливую жизнь" (Nie pozbawiajcie dzieci prawa do szczęśliwego życia)
http://ganca.az/video-foto/3812-socialnyy-rolik-protiv-domashnego-nasiliya-vdeo.html. Autorem jest Zakir Muradov.

2 miejsce również reklama społeczna "Ailə daxili zörakilıg Ovladlar" autorstwa Sami Suleymanli
http://ganca.az/video-foto/3826-ail-zoraklnn-gnc-nsl-tsiri-vdeo.html

3 miejsce przyznano Ismailovi Abbasovi za artykuł "Ыжтфпф бэлшдэт пфвжт ефдунш".

Prace oceniało jury w składzie: Ilgham Safarov - dyrektor Internews w Azerbejdżanie, Gultakin Hasanova - reżyser, producent filmowy, Naila Babaieva - dziennikarz, producent filmowy. Autorzy zostali nagrodzeni za największe wrażenie jakie wywierają ich materiały na odbiorców.

Konkurs był powiązany z warsztatami dziennikarskimi, które w dniach 20-24.04 odbyły się w Giandży. Polscy dziennikarze i trenerzy – Jarosław Myśliwski i Bartłomiej Zylla dzielili się wiedzą na temat przedstawiania problemu przemocy domowej w mediach, a potem zadaniem uczestników było zaadaptowanie ciekawych rozwiązań do azerbejdżańskich warunków. Powstały m.in. scenariusze spotów reklamowych zwracających uwagę na wybrane aspekty problemu przemocy, dwa z nich podczas warsztatów zostały wspólnymi siłami zrealizowane.

Relację przygotowaną przez dziennikarzy Gianża Media Center można obejrzeć na stronie ganca.az - http://ganca.az/video-foto/3554-aildaxili-zorakln-qarsnn-alnmas-zr-tbliat-materiallarnn-hazrlanmas-mvzusunda-jurnalistlr-n-tlim-vdeo.html, a oba spoty na Facebooku:
- https://www.facebook.com/photo.php?v=604703669541975&set=vb.150411731637840&type=3
- https://www.facebook.com/photo.php?v=540016982711268&set=vb.150411731637840&type=3